Vysoce účinné pleťové masky

nanášení pleťové masky na vyčištěnou pleťKvalitní pleťové masky z řady přírodní kosmetiky se musí nanášet výhradně na čistou a suchou pleť, která je zbavená jakýchkoliv mastných nečistot, prachových částic a veškerých dekorativních kosmetických přípravků. K samotnému očišťovacímu procesu se používají čistící přípravky, jako je pleťová voda, tonikum, čistící gel, mléko či emulze.

Postupuje se následovně:

  • nejprve se nanese na vatový tampón malé množství čistícího či odličovacího přípravku,
  • poté následuje jeho aplikování na pokožku pleti,
  • zde se šetrně nanáší na krk, obličej, dekolt a to mimo oblast očí,
  • důkladně se celá pokožka zbaví kožního mazu, perfektně se pročistí ucpané póry.

Pro ještě lepší vstřebání vysoce vyživujících látek je dobré, aby se pleť důkladně prohřála a dostatečně prokrvila, což se děje buďto napařením obličeje horkým ručníkem anebo promasírování tváře.  Neboť taková prokrvená kůže mnohem lépe přijímá účinné látky.

Posléze následuje nanesení samotné pleťové masky, než však k tomuto kroku uživatelky přejdou, měly by si zpočátku přečíst podrobně jednoduchý návod na použití, poněvadž ne každá maska je vhodná na každý typ pleti. Na trhu existuje mnoho pleťových masek, které jsou například určeny pro suchou, smíšenou, normální či mastnou pleť. Například masky pro mastnou pleť dokonale matují pokožku, redukují nadměrnou tvorbu mazu, také minimalizují výskyt ucpaných pórů. Samozřejmě tato přírodní kosmetika exceluje rozjasňujícími a vyhlazujícími vlastnostmi. Zato masky pro suchou pleť perfektně hydratují a regenerují pokožku, dokonce stahují jemně rozšířené póry.

Nicméně k dostání jsou také pleťové masky na konkrétní vymezenou oblast, jako je dekolt, krk a obličej. Proto je velmi nutné, aby si ženy dávaly pozor při výběru dané masky. Vyhnout se tím případným potížím. Zejména by měly dbát pokynů, aby se maska nedostala do kontaktu s očima. Na tuto citlivou oblast se aplikují speciální přípravky, jako jsou oční masky, které dodají pokožce nejenom jemnost a svěžest, ale i mladistvější vzhled. Rozhodně by ženy neměly prodlužovat dobu působení dané pleťové masky.


 

comments powered by Disqus