Slupovací maska

vyčištěná pleť po slupovací masceSlupovací maska je vhodná pro všechny typy pleti, nejlépe se však hodí pro suchou a enormně znečištěnou pleť. Využít ji mohou také jedinci s maximální mastnou pokožkou, kteří mají problémy s ucpávání pórů. Vytváří se jim tak na obličeji černé tečky, velmi bolestivé a zanícené pupínky.

Tento pokrokový typ masky je k dostání v několika formách a to jak v tubě, tak i v kelímku či pevném obalu. Běžně je nabízen v gelovém nebo práškové provedení. Mnohem praktičtější jsou však gelové slupovací masky, které ve velké míře zvyšují obsah vody v pleti. Zejména díky této gelové konzistenci s unikátním složením na čistě přírodní bázi je pokládán za dokonalý kosmetický prostředek v boji proti projevům akné, který nenásilným způsobem hluboce čistí a hydratuje pokožku. Taktéž jemně odstraňuje odumřelé kožní buňky, zjemňuje vrásky ve tváři a účinně minimalizuje rozšířené póry. Nepochybně tvář je po této přírodní kosmetice zářivější a sametovější. Skvěle tyto masky působí v letních měsících, kdy pokožku okamžitě příjemně osvěží a výborně uklidní.

Zato práškové slupovací masky obsahují znamenité bylinky, minerály a jiné prvky, které se smíchávají s určitým podílem čisté vody. Vzniká tak kašovitá hmota, jež je dostatečně vláčná a výživná. Perfektně vyhlazuje vrásky a omlazuje pleť. Má antistresové, revitalizační a okluzivní účinky.

Obě uvedené formy přírodních kosmetických výrobků musí na obličeji důkladně zaschnout, tak aby daná maska mohla být bez potíží sloupnuta.

Slupovací masky se nanáší výhradně na předem očištěnou pleť. K aplikaci slouží buďto kosmetický štěteček anebo dřívko od nanuku. Maska se aplikuje nejprve na čelo a postupuje se až ke krku. Při nanášení se však dává pozor na problematické partie, jako je nos, ústa či okolí očí. V těchto oblastech se maska prostě nenanáší. Běžně se nechává působit 15 až 20 minut. Poté následuje samotná slupovací fáze, které se obvykle provádí ve směru od brady, přes tváře, oči až po čelo. Posléze se pomocí pleťového tonika odstraní případné zbytky masky, které ulpěly na obličeji. Celý proces se zakončí výživným krémem, který se jemně vmasíruje do pokožky.


 

comments powered by Disqus